„Adya Clarity“ mineralų sulfatų jonai mažina dezinfekcinių medžiagų ir šalutinių dezinfekavimo produktų koncentraciją vandenyje
Siekdami naikinti mikroorganizmus geriamajame vandenyje, vandens tiekėjai naudoja tokias dezinfekcines medžiagas kaip chloras ir chloraminai, tačiau dezinfekcija gali būti ne visai sėkminga, nes kai kurie mikroorganizmai yra labai atsparūs įprastoms dezinfekcinėms priemonėms. Be to, įpylus dezinfekcinių medžiagų į vandenį, jos reaguoja su tokiomis vandenyje natūraliai esančiomis organinėmis medžiagomis kaip pūvančios augalų liekanos, todėl susidaro šalutiniai produktai, kurie sukelia įvairias sveikatos problemas.
„Adya“ produktai iš vandens pašalina 100 proc. chloro, sumažina chloramino ir trihalometanų koncentraciją iki mažesnės, nei įmanoma aptikti.
Išgrynintą vandenį ne tik saugu gerti – nelieka plaukimo baseiną primenančio kvapo bei skonio.
Chloras
Chloras yra plačiai naudojamas kaip dezinfekcinė medžiaga, tačiau jis ne tik pablogina vandens skonį, bet gali ir dirginti nosies gleivinę bei akis, o išgėrus didesnį kiekį chloruoto vandens – sukelti skrandžio diskomfortą.
Chloraminas
Chloraminas – dezinfekcinė medžiaga, susidaranti amoniako įpylus į vandenį, kuriame yra laisvo chloro. Jei geriamajame vandenyje yra per daug chloramino, jis gali dirginti nosies gleivinę ir akis, sukelti skrandžio diskomfortą ar net anemiją.
Trihalometanai
Trihalometanai yra beskoniai, bekvapiai šalutiniai dezinfekcijos produktai, susidarantys įpylus dezinfekcinių priemonių į vandenį, kuriame yra organinių medžiagų. Išgėrus didesnį kiekį trihalometanais užteršto vandens, gali būti pažeistos kepenys, inkstai, centrinė nervų sistema, padidėti vėžio rizika.