Aplinkos apsaugos darbo grupė (angl. Environmental Working Group) ištyrė beveik 20 mln. geriamojo vandens mėginių, pateiktų vandens tiekėjų iš visų JAV regionų per 4 metų laikotarpį, ir nustatė, kad JAV komunalinio vandentiekio vanduo būna užterštas iš viso 204 pramoninėmis cheminėmis medžiagomis. Daugelio iš šių cheminių medžiagų koncentracija buvo didesnė nei valdžios institucijų nustatyti didžiausi leistini kiekiai. Tačiau daugumos mėginiuose rastų cheminių medžiagų atveju, saugios koncentracijų vertės nėra nustatytos. Pramoninės cheminės medžiagos užteršia vandenį įvairiais būdais, įskaitant nuotekas iš gamyklų, kasdienio vartojimo produktų atliekas. Daugelis pramoninių cheminių medžiagų sukelia rimtus ilgalaikius sveikatos sutrikimus.
„Adya Clarity“ mineralų sulfatų jonai sumažina iki minimumo arba pašalina iki 159 pramoninių cheminių medžiagų, įskaitant 80 lakiųjų organinių junginių, koncentraciją vandenyje. Toliau nurodytos kai kurios iš tokių cheminių medžiagų:
Benzenas
Lakusis organinis junginys benzenas yra skaidrus bespalvis aromatinis skystis. Benzenas užteršia vandenį, bėgant nuotekoms iš gamyklų ir dujų konteinerių, nutekant užterštam vandeniui iš sąvartynų. Jei geriamajame vandenyje yra per didelė benzeno koncentracija, pasireiškia anemija, kraujyje sumažėja leukocitų, padidėja vėžio rizika.
Bisfenolis A
Bisfenolis A yra sintetinis polimeras, naudojamas gaminant epoksidines dervas ir kitus polimerus. Nuo 2012 m. uždrausta bisfenolį A naudoti gaminant kūdikių buteliukus ir puodelius. JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras (angl. Center for Disease Control and Prevention) nustatė, kad 90 proc. amerikiečių šlapimo mėginių yra bisfenolio A. Bisfenolis A yra medžiaga, sukelianti endokrininės sistemos sutrikimus, pasižyminti žalingu poveikiu vystymuisi, reprodukcinei, nervų ir imuninei sistemoms.
Di-n-butilftalatas
Di-n-butilftalatas yra medžiaga, priklausanti ftalatų, pramonėje naudojamų kaip plastifikatoriai, grupei. Di-n-butilftalatas yra viena iš dažniausiai geriamajame vandenyje randamų cheminių medžiagų. Jos rasta vandenyje, kurį vartoja 5 mln. žmonių. Ftalatai sukelia apsigimimus, pasižymi toksiniu poveikiu reprodukcinei sistemai.
Šešiavalentis chromas
Šešiavalentis chromas yra toksiškas sunkusis metalas, kurį išgarsino filmas „Erina Brokovič“. Nors jis natūraliai aptinkamas aplinkoje, tačiau vandenį dažniausiai užteršia bėgant nuotekoms iš gamyklų ir nutekant užterštam vandeniui iš pavojingų atliekų aikštelių. Šešiavalentis chromas yra kancerogeninė medžiaga, sukelianti plaučių, nosies ir prienosinių ančių vėžį. Aplinkos apsaugos darbo grupės duomenimis, šešiavalenčio chromo rasta geriamajame vandenyje, kurį vartoja ne mažiau kaip 72 mln. amerikiečių 42 valstijose.
Metilo tretinis butilo eteris (MTBE)
Metilo tretinis butilo eteris priklauso oksigenatų, naudojamų kaip degalų priedas, grupei. MTBE užteršia vandenį bėgant nuotekoms iš požeminių rezervuarų ir vamzdynų, produktams išsiliejus iš laivų, laivų varikliams išmetant teršalus į ežerus ir vandens telkinius. MTBE yra viena iš dažniausiai geriamajame vandenyje randamų cheminių medžiagų. Jos buvo rasta vandenyje, kuris tiekiamas 12 mln. žmonių. MTBE pažeidžia kepenis ir inkstus, kenkia nervų sistemai.
Polichlorinti bifenilai (PCB)
Polichlorinti bifenilai yra cheminės medžiagos, kurios būna bekvapės arba silpnai aromatinės, kietosios medžiagos arba riebalinio skysčio pavidalo. PCB užteršia vandenį, vykstant užteršto vandens nutekėjimui iš sąvartynų, šalinant cheminių medžiagų atliekas. Jei geriamajame vandenyje yra per didelė PCB koncentracija, pasireiškia įvairūs sveikatos sutrikimai, įskaitant susilpnėjusią imuninę sistemą, užkrūčio liaukos veiklos sutrikimus, toksinį poveikį reprodukcinei ir nervų sistemoms, padidėjusią vėžio riziką.
Natrio fluoridas
Fluoridas, kurio nuo praeito amžiaus šeštojo dešimtmečio papildomai dedama į vandentiekio vandenį, sukelia įvairius sveikatos sutrikimus, įskaitant kaulų ligas, sistemines ligas, padidėjusią vėžio riziką, Dauno sindromą, širdies ligas, osteoporozę, žemą intelekto lygį, inkstų susirgimus, Alzheimerio ligą ir alergines reakcijas.
Lakieji organiniai junginiai
Lakieji organiniai junginiai yra medžiagos, kurių sudėtyje yra anglies. Jie yra naudojami gaminant labai įvairius komercinės, pramoninės ir buitinės paskirties produktus. Jei tokie produktai yra šalinami netinkamai, lakieji organiniai junginiai patenka į gruntą, paskui gali patekti į požeminį vandenį, kuris nuteka į šulinius, taip užteršdamas geriamąjį vandenį. Jei geriamajame vandenyje yra per didelė lakiųjų organinių junginių koncentracija, gali pasireikšti žalingas poveikis nervų sistemai, inkstams ir kepenims. Kai kurie lakieji organiniai junginiai yra arba gali būti kancerogeninės medžiagos.